Wystawa w Muzeum Polskim w Ameryce

Program: Kulturalne Pomosty
Priorytet: Program wieloletni Niepodległa
Rok wykonania: 2018

Wystawa w Muzeum Polskim w Ameryce „Polonia rusza do boju” w ramach obchodów 100 lecia odzyskania Niepodległości została otwarta w Chicago w dniu 12-tym października 2018 roku. Będzie trwać do marca 2019 roku. Uroczyste otwarcie z udziałem senatora Jana Marii Jackowskiego, konsulów RP i Francji z oprawą artystyczną, pokazami filmu było dużą imprezą popularyzującą udział Polonii (m.in. Blue Army) w dziele odzyskania Niepodległości. Wystawa stała się okazją do wielu licznych imprez kulturalnych – np. Dzień Góralski, występy pianisty Piotra Orzechowskiego, konkursów Niepodległości, obchodów urodzin Paderewskiego i innych.