Digitalizacja zespołu "Legiony Polskie" z Instytutu Piłsudskiego w Ameryce

Grantodawca:

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego;

Narodowy Instytut Polskiego Dziedzictwa Kulturowego POLONIKA

Program: Ochrona dziedzictwa kulturowego za granicą
Rok wykonania: 2020

Celem zadania jest zdigitalizowanie i publiczne udostępnienie archiwum dotyczącego powstania i działań Legionów Polskich, istotnych dla współczesnej historii Polski: zespołu archiwalnego 028 „ "Legiony Polskie, Polska Organizacja Wojskowa, Naczelny Komitet Narodowy, Związek Strzelecki" . Kolekcja ma 0,68 mb (około 6 tys. stron dokumentów), zakres dat 1912-1977. Konwersja cyfrowa zabezpieczy te zasoby w postaci cyfrowej dla przyszłych pokoleń, a jednocześnie udostępni je badaczom historii na całym świecie. W 2020 roku w ramach zadania zostanie zdigitalizowanych co najmniej 2 500 stron z tego cennego archiwum.