Digitalizacja zbiorów archiwalnych Polskiego Instytutu Naukowego w Ameryce "Kolekcje Karola Popiela i Oskara Haleckiego"

piasa-house.jpg
Grantodawca:

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego;

Narodowy Instytut Polskiego Dziedzictwa Kulturowego POLONIKA

Program: Ochrona dziedzictwa kulturowego za granicą
Rok wykonania: 2020

Digitalizacja zbiorów archiwalnych Polskiego Instytutu Naukowego w Ameryce (PIN), będzie kontynuacją programów z lat 2016-19 (dotacje z MKiDN). Archiwa PIN maja przeszło 75 metrów bieżących, kolekcja Karola Popiela składa się z 391 folderów i przeszło 7 mb akt, a kolekcja Oskara Haleckiego 1,25 mb i 129 teczek. Celem zadania jest dokończenie digitalizacji kolekcji Karola Popiela (w 2019 roku zdigitalizowano połowę zespołu Karola Popiela - grant MKiDN) oraz dokonanie digitalizacji i zespołu Oskara Haleckiego.