Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Studium Polski Podziemnej (SPP), powstało w Londynie w roku 1947. Jest instytucja archiwalna i naukowa, w posiadaniu której znajdują się materiały historyczne dotyczące Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej z okresu II Wojny Światowej.
W archiwum SPP znajduje się unikatowy zasób archiwalny, składający się z około 90 zespołów w sumie ponad 240 mb akt, (ok. 2 mln stron dokumentów). Akta dotyczą działalności Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej okresu II wojny światowej, działalności polskiego podziemia antykomunistycznego ( Żołnierzy Wyklętych) w latach bezpośrednio po II wojnie oraz organizacji i osób prywatnych związanych z AK na emigracji w okresie powojennym.
Otrzymane z KPRM wsparcie finansowe pozwoliły mimo ograniczeń pandemii na kontynuację prac i nieprzerwaną działalność statutową SPP przez cały 2020 r., a w rmach tej działalności zdigitalizowano część zespołu archiwalnego Komisja Weryfikacyjna 3 (KW3), zawierającego unikatowe akta personalne byłych żołnierzy AK. W sumie zdigitalizowano ponad 25 tys. stron (5390 jednostek archwalnych).