Inwentaryzacja i digitalizacja zbiorów w Muzeum Polskim w Rapperswilu

Grantodawca:

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego;

Narodowy Instytut Polskiego Dziedzictwa Kulturowego POLONIKA

Program: Ochrona dziedzictwa kulturowego za granicą
Rok wykonania: 2020

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1  ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

W roku 2021 rozpoczyna się remont Zamku w Rapperswilu, siedziby Muzeum Polskiego i konieczne będzie przeniesienie zbiorów i kolekcji do magazynów lub czasowego miejsca Muzeum. Konieczne jest posiadania pełnego inwentarza zbiorów, Celem zadania było dokonanie minimum 4,4 tys. wpisów (dodanych obiektów) do bazy danych.
Drugim celem zadania była digitalizacja zespołu "Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Polskich w Szwajcarii", które działało w latach 1946- 1982, Stowarzyszenie zakładali przede wszystkim byli internowani Polacy w czasie II wojny światowej w Szwajcarii, którzy w Szwajcarii zdobyli średnie i wyższe wykształcenie techniczne. W roku 2020 jest 80 rocznica internowania polskich żołnierzy w Szwajcarii, tak opracowany zespół ukaże m.in. wkład polskich inżynierów w kulturę materialną Szwajcarii. Informacje o zespole na stronie Muzeum - link poniżej.