Wystawa stała i wystawa podróżująca „Chicago Polonia” „Wychodźstwo Polskie w Ameryce”

Chicago2.jpg
Wystawa Dawne Polskie Chicago
Program: Dziedzictwo Kulturowe
Priorytet Ochrona dziedzictwa kulturowego za granicą
Rok wykonania: 2015

Celem projektu było stworzenie wystawy stałej (w przyszłości i mobilnej) ilustrującej historię Polonii w Chicago w latach 1850- 1939. Wystawę stworzono woparciu o zbiory z archiwów Polish Museum of America z siedzibą w Chicago (zdjęcia, sztandary, pamiątki). Wystawie towarzyszy opracowany katalog. Prace nad przygotowaniem wystawy obejmowały również restaurację oświetlenia i gablot wystawowych. Dzięki zaangażowaniu MPA (Muzeum Polskie w Ameryce) i jego kustosza pani Julity Siegel prace zakończono w grudniu 2015 roku, a wystawę otworzono w styczniu 2016 r. Więcej w artykułach Polonii portret własny. PamiątkowyDawne polskie Chicago w MPA.