Wystawa obrazów Hanny Weynerowskiej w Muzeum Polskim w Rapperswilu

KALI-Poster-A3-2-764x1080.jpg
Program: Ochrona dziedzictwa kulturowego za granicą
Rok wykonania: 2019

Wystawa obrazów Hanny Weynerowskiej pseudonim artystyczny Kali została otwarta w dniu 29 czerwca 2019 roku w Muzeum Polskim w Rapperswilu i trwała do 26 sierpnia. Obrazy Hanny Kali Weynerowskiej zostały zapisane przez artystkę dla Muzeum Polskiego w Rapperswilu, jednak długo były uznane za zaginione. Interwencja Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP i współpraca FBI doprowadziła w 2014 roku do przekazania 75 obrazów artystki do Muzeum w Rapperswilu. Wernisaż wystawy odbył się 29 czerwca z udziałem Pani Elżbiety Roguskiej Dyrektora Departamentu Dziedzictwa Kulturowego za Granicą i Strat Wojennych MKiDN. Na wystawie zaprezentowano 40 obrazów artystki. Wystawę odwiedziło ponad 3 500 osób.