Wsparcie finansowe działalności statutowej Muzeum Polskiego w Rapperswilu

Grantodawca: Senat Rzeczypospolitej Polskiej
Program: Opieka nad Polonią i Polakami za granicą
Rok wykonania: 2018

Muzeum Polskie w Rapperswil to  najstarsze polskie muzeum za granica i najwiekszy polski osrodek kultury w Szwajcarii. Celem projektu było wsparcie finansowe działalnosci statutowej Muzeum. Dzięki dotacji z Senatu RP Muzeum nie utraciło płynności finansowej i w 2018 oprócz udostępniania zbiorów zrealizowało wiele działań związanych zarówno ze 100 leciem odzyskania Niepodległosci jak i popularyzacją dorobku dziedzictwa kulturowego, miedzy innymi: konferencja przy udziale IPN „Magna Res Libertas - ku Niepodległej";  "W 100. lecie odzyskania niepodległosci”; wystawa malarstwa Juliusza i Wojciecha Kossaków; wirtualna wystawa z okazji 150 lecia Kolumny Barskiej w Rapperswilu. Ponadto zorganizowano warsztaty muzealne i artystyczne dla młodzieży, a liczba gości Muzeum osiągnęła prawie 10 tys.