Wsparcie finansowe działalności statutowej Muzeum Polskiego w Ameryce

Grantodawca: Senat Rzeczypospolitej Polskiej
Program: Opieka nad Polonią i Polakami za granicą
Rok wykonania: 2018

Muzeum Polskie w Ameryce (MPA) jest jedną z najstarszych organizacji polonijnych w Stanach Zjednoczonych , działa od 1935. Celem zadania było finansowe wsparcie działalnosci Muzeum poprzez refundacje opłat ponoszonych na utrzymanie siedziby Muzeum w Chicago oraz działań programowych, w tym katalogowania i digitalizacji zbioru fotografi oraz pomoc w tworzeniu wystawy "Polonia rusza do boju" w ramach obchodów 100 lecia odzyskania Niepodległości.