Upowszechnienie dostępu do zasobów cyfrowych Instytutu Piłsudskiego w Ameryce

Jezyk angielski 1.jpg
Strona archiwów Online Instytutu Piłsudskiego (wersja angielskojęzyczna)
Grantodawca: Senat Rzeczypospolitej Polskiej
Program: Opieka nad Polonią i Polakami za granicą
Rok wykonania: 2016

Celem projektu było upowszechnienie dostępu do zasobów cyfrowych Instytutu Piłsudskiego w Ameryce poprzez unowocześnienie strony zasobów cyfrowych i wbudowanie nowoczesnych narzędzie do odkrywania bezcennych zasobów archiwalnych. Cel ten został osiągnięty. Wprowadzona dwujęzyczność strony Archiwów Online pozwala na znaczne poszerzenie dostępu dla badaczy niewładających językiem polskim, a wprowadzone nowe rozwiązania technologii cyfrowej ułatwiają pracę nad archiwami. Strona Archiwów Online jest dostępna dla wszystkich odwiedzających.