Odnowienie i unowocześnienie militarnej ekspozycji stałej w Muzeum Polskim w Ameryce

'pma outside2.jpg'
Odnowiona wystawa militarna
Program: Ochrona dziedzictwa kulturowego za granicą
Rok wykonania: 2018

Muzeum Polskie w Ameryce jest jednym z największych polonijnych centrów kulturalnych w USA. Od wielu lat Muzeum prezentuje stałą ekspozycję militarną. Wystawa militarna przedstawia wkład żołnierza polskiego w walkach o pokój na frontach światowych ze szczególnym uwzględnieniem I i II wojny światowej. Dwujęzyczna wystawa skierowana jest do szerokiego grona odbiorców. Celem zrealizowanego zadania  było odnowienie i modernizacja gablot muzealnych w tym ich doświetlenie, konserwacja i naprawa mundurów i innego wyposażenia i nowa ich  prezentacja na zakupionych manekinach muzealnych. Przeredagowano teksty i aranżację wystawy oraz wydrukowano składaną ulotkę dla zwiedzających. Odnowiona wystawa cieszy się większym zainteresowaniem.