Doświetlenie i reorganizacja gablot z mini wystawami stałymi Sali Głównej Muzeum Polskiego w Ameryce

'Stale Mini Wystawy. (6) Fot. J. Siegel.jpg'
Sanie królewny Marii Leszczyńskiej, królowej Francji, żony Ludwika XV.
fot. J.Siegel MPA
Program: Ochrona dziedzictwa kulturowego za granicą
Rok wykonania: 2019

W projekcie dokonano naprawy i modernizacji gablot z mini wystawami w Muzeum Polskim w Ameryce, naprawiono i oczyszczono eksponaty oraz zamontowano nowe oświetlenie umożliwiające właściwą prezentację cennych eksponatów. Poprawiono też opisy eksponatów. Zamontowane oświetlenie LED jest bardziej efektywne i oszczędne, co przyczyni się do większej atrakcyjności wystaw oraz do zmniejszenia ponoszonych przez Muzeum kosztów oświetlenia.