Digitalizacja zbiorów archiwalnych Instytutu Piłsudskiego w Ameryce

'Fullscreen capture 172016 54407 PM.jpg'
Mapa koncentracji wojsk, zespół arch. 2, jednostka 9, str. 330.
Grantodawca: Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Program: Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2015 r
Rok wykonania: 2015

Digitalizacja zbiorów archiwalnych jest priorytetowym zdaniem placówek archiwalnych. Wiąże się to zarówno z koniecznością zabezpieczenia zasobów stwarzanych oryginalnie na kwaśnym papierze, jak i na potrzebie ich szerokiego udostępniania. Projekt obejmuje digitalizację części jednostki archiwalnej Nr. 2, "Adiutantura Naczelnego Wodza" 1919-1922. W ramach projektu zdigitalizowano ponad 6500 stron z tego zespołu. Dokumenty zostały umieszczone na ogólnodostępnych archiwach online Instytutu. Dokumenty zostały zabezpieczone w formie wysokorozdzielczych skanów, opisane i skatalogowane. Informacje o nowych archiwach zostały przekazane do współpracujących archiwów online. Monitoring pokazuje duże zainteresowanie nowymi archiwami online.