Digitalizacja zasobów archiwalnych Instytutu Piłsudskiego w Ameryce

Instytut Piłsudskiego w Ameryce działa w Nowym Jorku od ponad 70 lat, zabezpieczając polskie dziedzictwo narodowe na ziemi  merykańskiej. Instytut posiada atrakcyjną i stale rosnącą ofertę dla badaczy historii z całego świata. Składają się na nią serwisy udostępniające zasoby archiwalne w postaci cyfrowej, zaopatrzone w indeksy, wyszukiwarki itp. Aby zwiększyć ich oddziaływanie na Polonie na świecie i na wszystkich badaczy historii, wymagane jest udoskonalenie oferty przez powiększenie zasobów zdigitalizowanych kolekcji i map.

Grantodawca: Senat Rzeczypospolitej Polskiej
Program: Opieka nad Polonią i Polakami za granicą