Zmiana siedziby Instytutu Józefa Piłsudskiego w Ameryce

'Wnętrze Greenpoint.jpg'
Instytut Piłsudskiego w nowej siedzibie na Greenpoincie
Program: Dziedzictwo Kulturowe
Priorytet Ochrona dziedzictwa kulturowego za granicą
Rok wykonania: 2015

Zmiana siedziby Instytutu Józefa Piłsudskiego w Ameryce to ogromne przedsięwzięcie wymagające logistycznego przygotowania, współpracy z profesjonalną firmą przewozową oraz projektantami z dziedziny architektury i aranżacji wnętrz. W skład kolekcji Instytutu wchodzi: archiwum (milion siedemset stron dokumentów), biblioteka (dwadzieścia tysięcy tomów), galeria obrazów (ponad 250), zbiory: map, fotografii, medalierskie, audiowizualne, kart pocztowych i rzeźbiarskie.

Konieczne było przygotowanie nowej siedziby: instalacja półek, szaf, kompleksu przesuwanych regałów na zbiory archiwalne, biblioteczne, sprzętu IT (komputery, drukarki i skanery oraz sprzęt audiowizualny), które stanowią wyposażenie archiwum, galerii, biura i pracowni digitalizacji. Zbiory zostały odpowiednio zabezpieczone.