Zabezpieczanie i udostępnianie zasobów archiwalnych Instytutu Piłsudskiego w Ameryce

701-003-004-001.jpg
Rozkaz operacyjny numer 10 000 odnośnie bitwy warszawskiej z dnia 10 sierpnia 1920
Grantodawca: Senat Rzeczypospolitej Polskiej
Program: Opieka nad Polonią i Polakami za granicą
Rok wykonania: 2017

Projekt obejmował digitalizację jednostki archiwalnej Nr. 3, "“Akta Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego Generała Tadeusza Rozwadowskiego”. W ramach projektu zdigitalizowano ponad 1000 stron z tego zespołu. Dodatkowo zeskanowano w częściach i połączono 100 map z zespołu nr 2 archiwum Instytutu. Dokumenty zostały umieszczone na ogólnodostępnych archiwach online Instytutu. Dokumenty zostały zabezpieczone w formie wysoko rozdzielczych skanów, opisane i skatalogowane. Informacje o nowych archiwach zostały przekazane do współpracujących archiwów online. Archiwum jest w całości dostępne online bez ograniczeń.