Wsparcie działalności statutowej Instytutu Piłsudskiego w Ameryce

Grantodawca: Senat Rzeczypospolitej Polskiej
Program: Opieka nad Polonią i Polakami za granicą
Rok wykonania: 2017

Celem projektu było wzmocnienie i wsparcie działań statutowych Instytutu Piłsudskiego w Ameryce. Cel ten został osiągnięty. Pomoc w ramach projektu miała kluczowe znaczenie dla utrzymania Instytutu i prowadzenia działań otwartych na rzecz Polonii i Amerykanów (spotkania, prelekcje, pokazy filmów) jak i ich jakość, dodatkowo prowadząc digitalizację obszernych archiwów Instytutu (zarówno w ramach innych projektów jak i działań statutowych Instytutu) zabezpieczono kolejną część Polskiego Dziedzictwa Narodowego przechowywanego w Instytucie Piłsudskiego. Ilość uczestników spotkań i innych działań programowych przekroczyła 2500 osób.

Znaczenie działań na rzecz ochrony dziedzictwa narodowego  Instytutu Piłsudskiego w Ameryce zostało zauważone i docenione: w dniu 14 listopada 2017 r. Instytut Piłsudskiego w Ameryce został odznaczony nagrodą "Świadek Historii" przyznaną przez Kapitułę Instytutu Pamięci Narodowej.