Wsparcie działalności statutowej Instytutu Piłsduskiego w Ameryce

Grantodawca: Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Program: Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2015 r
Rok wykonania: 2015

Celem projektu było wzmocnienie i wsparcie działań statutowych Instytutu Piłsudskiego w Ameryce. . Pomoc w ramach grantu z MSZ miała kluczowe znaczenie dla utrzymania Instytutu i prowadzenia działań otwartych na rzecz Polonii i Amerykanów (spotkania, prelekcje, pokazy filmów, zajęcia edukacyjne i warsztaty dla dzieci i młodzieży).

Wsparcie finansowe działalności  Instytutu Piłsudskiego w Ameryce, zarówno w oparciu o środki Ministerstwa, jak i finansowy wkład własny beneficjenta polegały na regulowaniu obowiązkowych płatności związanych z utrzymaniem siedziby Instytutu (nowej na Greenpoint Avenue w NY) oraz działalności statutowej.

W 2015 roku o okresie grantu od 15 kwietnia do 15 grudnia Instytut zorganizował 22 imprezy (pokazy filmów, prelekcje, spotkania z autorami i reżyserami, warsztaty edukacyjne). Łącznie Instytut odwiedziło ponad 1500 gości.