2015-05-01

Granty Fundacji 2015 - druga tura

W drugiej turze Fundacja uzyskała granty na następujące projekty:

• Digitalizacja zbiorów archiwalnych Instytutu J. Piłsudskiego w Londynie, kolekcja Aleksandry Piłsudskiej
    przyznany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie "2015 - Dziedzictwo kulturowe - Ochrona dziedzictwa kulturowego za granicą"
  • Wystawa stała i wystawa podróżująca „Chicago Polonia „Wychodźstwo Polskie w Ameryce” w oparciu o fotografie i
    dokumenty ze zbiorów Archiwum Muzeum Polskiego w Ameryce.
  • Budowa Portalu Edukacyjnego z wykorzystaniem zasobów Instytutu Józefa Piłsudskiego w ameryce
    przyznany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w konkursie "Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2015 r."