Gala Nagród Instytutu Piłsudskiego w Ameryce i promocja polskiego dziedzictwa w USA

'logo podstawowe NEW_(colored_on_transparent).jpg'

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za granicą 2021.

Publikacja wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Celem grantu była promocja polskiej kultury w USA przez Instut Piłsudskiego w Ameryce, a zwłaszcza jego dziedzictwa przez prowadzenie bloga historycznego w oparciu o materiały archiwalne Instytutu na jego stronach internetowych w języku polskim i angielskim. Artykuły będą promować polskie dziedzictwo historyczne i kulturowe.Instytut prezentuje materiały związane ze swoim patronem, Józefem Piłsudskim, armią gen. Andersa, przedstawia ciekawe postaci polonijne, takich jak kpt. William Gawroński, uczestnika wyprawy na Biegun Południowy i kilka innych. W 2021 roku powstało 7 artykułów w wersji polskiej i angielskiej.

Druga część zadania dotycząca Gali Instytutu wraz z wręczeniem nagród nie uzyskałą wsparcia z KPRM, ale została zrealizowana w październiku 2021. Gala odbyła się pod honorowym patronatem Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, prof. dr. hab. Piotra Glińskiego.

Rok wykonania:     2021

Kwota dotacji: 14 344 PLN