Digitalizacja zespołu „Komisja Likwidacyjna Generała Lucjana Żeligowskiego” w Instytucie Piłsudskiego w Ameryce

701-004-002-003.jpg
Powołanie oficerów w skład Komisji Likwidacyjnej
Program: Dziedzictwo Kulturowe
Priorytet: Ochrona dziedzictwa kulturowego za granicą
Rok wykonania: 2017

Projekt dotyczył digitalizacji części zespołu nr 8 „Komisja Likwidacyjna Generała Lucjana Żeligowskiego”. Komisja została powołana w celu wyjaśnienia okoliczności i przebiegu wypadków majowych w 1926 r. Zespół zawiera akta kancelarii, rozkazy i zarządzenia, akta Dowództwa Okręgu Korpusu Nr 1 i inne ważne dokumenty. Zespół składa się z ksiąg, w których są wszyte lub wklejone osobne strony, dokumenty i mapy. Dokończenie digitalizacji tego ważnego dla historii Polski archiwum planowane jest na 2018 rok.