Digitalizacja archiwum Rodziny Potulickich w Muzeum Polskim w Rapperswilu

'Exlibris_ Potulickich.jpg'
Exlibris Potulickich
Program: Ochrona dziedzictwa kulturowego za granicą
Rok wykonania: 2018

Celem zadania było uporządkowanie, digitalizacja oraz skatalogowanie spuścizny po rodzinie Potulickich, głównie dokumentującym życie Michała hr. Potulickiego (1897- 1984) dyplomaty, prawnika i działacza polskiego na emigracji, ukazują życie polskiej rodziny arystokratycznej żyjącej w rozproszeniu na obczyźnie.Obszerne akta ( 5mb) zosatły zdigitalizowane i skatalogowane. Katalog ze wstępem o historii rodu Potulickich  jest umieszczony na stronie Muzeum Polskiego w Rapperswilu. Dodatkowo w ramach projektu zmodernizowano stronę www Muzeum.